-
Robbert antwoordde op het onderwerp "Stap voor stap gin en / of whiskey stoken" – 4 jaren, 9 maanden geleden
@rumo Grondwater stroomt door veenlagen en dat wordt opgepompt. En gebruikt . Je kunt turf op gaas leggen en water er door te filteren en rond pompen of regelmatig even opnieuw door gieten en daarna vul je de maisch ketel… Read more»
-
Robbert liked forum post "Stap voor stap gin en / of whiskey stoken" – 4 jaren, 9 maanden geleden
-
Robbert antwoordde op het onderwerp "Stap voor stap gin en / of whiskey stoken" – 4 jaren, 9 maanden geleden
@moonshiner79 wanneer je gewoon kraanwater gebruikt is er voldoende zuurstof aanwezig . Gewoon het gist even te voren in wat lauw water oplossen met wat sinaasappel sap of iets dergelijks is prima maar je kunt de korrels er ook gewoon… Read more»
-
Murmillo liked forum post "Spontane Gisting" – 4 jaren, 9 maanden geleden
-
Murmillo liked forum post "Spontane Gisting" – 4 jaren, 9 maanden geleden
-
Robbert antwoordde op het onderwerp "Stap voor stap gin en / of whiskey stoken" – 4 jaren, 9 maanden geleden
@moonshiner79 ph zal altijd 1 hele punt verlopen. Wanneer gisting te warm of niet geheel goed start kun je wat extra verzuring krijgen. Een te lage pitch kan voor moeilijke start zorgen ook zal dan eerst veel langer celdeling zijn… Read more»
-
Robbert antwoordde op het onderwerp "Stap voor stap gin en / of whiskey stoken" – 4 jaren, 9 maanden geleden
@orangeloo ik haal mijn turf blokken bij een dierenwinkel maar je kunt het ook bij hoveniers kopen of kachelboeren en op internet turf voor rookkasten . je houd altijd van het eesten en roken van het mout turf en geschroeide… Read more»
-
Stephan antwoordde op het onderwerp "Gelukkig nieuwjaar allemaal!" – 4 jaren, 9 maanden geleden
De allerbeste wensen allemaal, en dat we maar in goede gezondheid ongezond veel drank mogen stoken!!!
-
Robbert antwoordde op het onderwerp "Gist zelf maken !" – 4 jaren, 9 maanden geleden
@stookje als de gist rijst is die al bruikbaar. ja je kunt het zo zondee drogen toevoegen aan de melasse
-
Murmillo liked forum post "‘Ne kelder vol zoer beer" – 4 jaren, 9 maanden geleden
-
Murmillo antwoordde op het onderwerp "‘Ne kelder vol zoer beer" – 4 jaren, 9 maanden geleden
Ben benieuwd hoe het zich ontwikkeld. Zijn de fruittonen ook waarneembaar?
-
Murmillo antwoordde op het onderwerp "Gelukkig nieuwjaar allemaal!" – 4 jaren, 9 maanden geleden
Beste wensen gewenst.
-
Stephan antwoordde op het onderwerp "Nieuw op het forum, me even voorstellen is dan wel zo netjes. ;-)" – 4 jaren, 9 maanden geleden
Hoi Leo, Wees welkom. Hier is het bierbrouwen er nog steeds niet echt van gekomen met een enigszins acceptabel resultaat. Maar inderdaad zal het maken van een whiskey beslag voor een bierbrouwer geen probleem worden lijkt me. Een foto van… Read more»
-
Stephan liked forum post "Wat voor borrel drink je nu of ga je drinken?" – 4 jaren, 9 maanden geleden
-
Murmillo liked forum post "Stap voor stap gin en / of whiskey stoken" – 4 jaren, 9 maanden geleden
- Meer laden