Heb enige tijd geleden uit bier, wat niet wilde nagisten moutwijn gestookt. Uit de G40 met de alembiek en later nog via de Alquitara. Dus echte moutwijn. Hoe kan ik hier nu Whisky van maken?
Moet ik essence toevoegen en ook eventueel eikenhoutsnippers van houten vaten?
Graag wat ervaringen hiermee.
Ben benieuwd wie die Nestor uit het Noorden is. Hoeveel gram eikensnippers van een whiskyvat zou er voor 3 liter nodig zijn?
Beste @honingkoning
Het is een heel leuk project om eens te doen!
Ik heb een jaar geleden eens 10 liter over de datum bier verstookt.
Ik heb vervolgens een aantal weken amerikaanse eikenhoute? snippers mee laten rijpen
en vervolgend de fles zonder snippers dicht gemaakt met wax, en een jaar later aangebroken.
Nu ben ik niet echt een whisky drinker, of expert. Maar het had zeker wel iets weg van whisky.
Wat mischien best logisch is, is dat de drank na een jaar in de kast gestaan te hebben, stukken lekkerder was dan direkt.
Ik ben heel erg benieuwd naar wat je ervan maakt, en wat je er van vind!
Graag wat ervaringen hiermee.
Als hobbybrouwer heb ik af en toe wel eens wat oud bier dat ik afstook. Een whisky zou ik er niet uit proberen maken, zoals Robbert al zei ga je die smaak er moeilijk uit krijgen zelfs al zou je een reflux kolom gebruiken.
Wat ik er wel met succes mee kon maken is een gin. Daarvoor stook je het bier 2x af vooraleer je er je kruiden in gaat macereren (of in de kolom meestoken). Google eens op "Odin's easy gin" voor een goed basisrecept.