Ik heb gisteren voor de 2 e keer iets gestookt. De koperen 5L potstill die ik van een maatje heb geleend heeft een kapotte temperatuurmeter. Volgens Jan van dit stookforum/winkel, is die toch niet heel betrouwbaar. Hoe belangrijk is het weten van de temperatuur? Of kan ik ook afgaan op de snelheid van druppelen? Dat was gisteren maar 21 -28 druppels per minuut. Maar wellicht zat de ketel iets te vol. Het was exact 5 liter, maar misschien was 4L beter geweest. Heeft iemand enig idee?
arno
Hi Arnozel
In een van zijn filmpjes (zie hierboven) legt Robbert de traditionele temperauurmeting met "was" uit. Dus zonder thermometer.
Tweede optie : koop een laser thermometer dan kan je op ieder moment iedere temperatuur van je installatie meten. Niet zo duur en misschien in de stookwinkel te koop ?